"حسن شفیعی"

The first row is for desktop, and second row is for Tab and Mobile.
You can right click on this text and use Navigator for easy editing. This text message is hidden on all screens using Advanced/responsive tab on left.

معرفی کتاب

کتاب را بخوانید تا بیدار شوید ….

"کتاب" "اصول حسابداری"

۲۳

اردیبهشت

"هورن گرن" یکی از بزرگترین اساتید حسابداری جهان و پنجاهمین عضو تالار مشاهیر حسابداری (۲۰۱۱-۱۹۲۶) نویسنده یکی از کاملترین کتب اصول حسابداری است. این کتاب در ایران توسط آقای دکتر نوروش و همکاران ترجمه و بارها تجدید چاپ شده است.

حسابداری زبان تجارت است.آشنایی ناقص با این زبان و درک ضعیف از اهدافی که باید در انتقال پیام های تجاری به عهده گیرد، او را به سطح نازلی تنزل می دهد.

مترجمان: دکتر ایرج نوروش و دکتر غلامرضا کرمی

برخى، به عمد یا غیر عمدى، به گونه ‏اى استدلال می آورند که در ظاهر صحیح است، اما معنا و محتوایى بسیار خطاآلود مغلطه‏ آمیز دارد. پیامد ناگوار این خطاها و مغالطه‏ ها کم نیست. لذا شناخت آن ها از چند جنبه براى هر انسانى ضرورى است: 1. شخصا از مغالطه پرهیز کند. 2. آگاهى یابد تا دیگران او را از این راه فریب ندهند. 3. گرفتاران مغالطه را نجات دهد.

همان طور که برخی مردم واقعا عابد هستند و برخی به ظاهر عابد، همان طور که برخی از طلا و نقره ها واقعی هستند و برخی تقلبی، همچنین برخی استدلال ها نیز واقعا استدلالند و بعضی به ظاهر استدلال هستند و در واقع، اشتباهند. به این استدلال ها، مغالطه می گوییم.

"کتاب"

۹

اردیبهشت

کتاب نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر

۳

اردیبهشت

چرا سردرد ما پس از خوردن آسپرین ۱۰۰۰ تومانی باقی می ماند ولی بعد از خوردن آسپرین ۱۰۰ هزار تومانی از بین می رود؟ چرا وقتی معده ما دیگر جا ندارد و غذایی رایگان باشد باز هم می‌خوریم؟ این کتاب چگونگی درهم شکستن این مدل الگوهای اسلوب مند اندیشه را برای گرفتن تصمیمات بهتر تشریح می کند.

چرا نمی‌توانیم خودمان را واداریم که آنچه را که می‌خواهیم انجام دهیم، انجام دهیم؟

نیروهای پنهانی که به تصمیم ما شکل می‌دهند

در زندگی، کمتر پدیده و موضوعی را می‌توان یافت که به اندازه روابطی که با دیگران برقرار می‌کنیم، اهمیت داشته باشد. کتاب رابطه‌ها از مجموعه مکتب زندگی آلن دوباتن به شما کمک می‌کند تا رنگ تازه‌ای به روابط خود با دیگران بزنید، دلیل مشکلات موجود در روابط را لمس کنید و جلوی وقوع بسیاری از کشمکش‌ها را بگیرید.

عشق تنها احساسی برای حس کردن نیست، بلکه مهارتی است که باید آن را آموخت ...​

از مجموعه مکتب زندگی

حسن شفیعی

۲۶

فروردین